Miejsca w Katowicach, które warto odwiedzić cz.1

Śląsk z reguły nie jest regionem często odwiedzanym przez turystów, którzy chcą zaznać polskiej kultury i zobaczyć ciekawe zabytki. Wiele osób pomysł zwiedzania tego rejonu skwitowałoby śmiechem, jednak zapoznając się z poniższym artykułem przekonasz się, że w tej części Polski (a w szczególności w Katowicach, na których się tutaj skupimy) znajdują się ciekawe miejsca i obiekty. Będąc w podróży służbowej, w odwiedzinach u rodziny, przejazdem lub zwyczajnie chcąc wyrwać się ze swojego miejsca zamieszkania sprawdź, co wyjątkowego można znaleźć w Katowicach. Wynajmij wygodny apartament i wyrusz na wycieczkę po mieście oraz okolicach.

Spodek – hala widowiskowo-sportowa

To jeden z obiektów na mapie Polski, o którym z pewnością każdy miał okazję usłyszeć. Wielu osobom to właśnie z nim najbardziej kojarzą się Katowice. Zapada w pamięć między innymi ze względu na charakterystyczny wygląd przypominający talerz lub latający spodek, zatem nazwa hali idealnie do niej pasuje. Obiekt został otwarty w 1971 i w tamtych czasach był dość kontrowersyjny ze względu na swoją niespotykaną formę. Ma ona jednak swoją funkcję – zapewnia odporność na wstrząsy wywoływane pracami górniczymi, które mają miejsce w tym regionie. Już od kilkudziesięciu lat w Spodku odbywają się różne wydarzenia sportowe oraz rozrywkowe na dużą skalę – występowały tutaj światowej skali gwiazdy, na przykład Sting, Iron Maiden, Depeche Mode, Metallica czy The Kelly Family.

Stadion Śląski

Kolejnym dużym obiektem, w którym również mogą odbywać się wydarzenia sportowe jest Stadion Śląski położony na terenie Parku Śląskiego, przy granicy Katowic z Chorzowem. To drugi największy stadion w Polsce – zaraz po Narodowym w Warszawie. Z tego względu jest też bardzo rozpoznawalny, a nasza reprezentacja piłki nożnej wielokrotnie rozgrywała na nim mecze. Wyróżnia go ogromne zadaszenie, które jest podświetlane w trzech kolorach: białym, niebieskim i czerwonym.

Wiesz już, jakie dwa najważniejsze obiekty warto zobaczyć podczas pobytu w Katowicach. Poznaj więcej ciekawych propozycji zapoznając się z drugą częścią artykułu!