Miejsca w Katowicach, które warto odwiedzić cz.2

Planujesz wynajem apartamentu w Katowicach i nie wiesz, co robić w wolnym czasie podczas pobytu? To doskonała okazja na zwiedzanie miasta! Zachęcamy do zapoznania się również z pierwszą częścią artykułu, gdzie poruszyliśmy temat najważniejszych miejsc w Katowicach, które warto zobaczyć. Dzisiaj przedstawimy kolejne propozycje, z których możesz skorzystać będąc na Śląsku.

Muzeum Śląskie

To nowoczesne miejsce, w jakim nie można się nudzić! Dzięki wielu ciekawym instalacjom, rekonstrukcjom pomieszczeń, które pomogą przenieść się w czasie oraz interaktywnym ekspozycjom zwiedzanie muzeum staje się niezapomnianą przygodą. Zabawa światłem i dźwiękiem na wystawach zapewnia interesujące doświadczenia. W krótkim czasie możesz doświadczyć pokaźnego kawałka historii Śląska – koniecznie sprawdź stałą wystawę zatytułowaną “Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów.”.

Nikiszowiec

Jeśli lubisz klimatyczne miejsca, wybierz się na spacer na Nikiszowiec, czyli prawie stuletnią dzielnicę Katowic, która powstała w 1912 roku. Jest to osiedle stworzone specjalnie dla miejscowych górników oraz ich rodzin, a wyróżnia się ono charakterystycznym wyglądem dzięki czerwonej cegle i białym ramom okiennym. Na terenie osiedla (w jego centralnej części) znajduje się nawet rynek. Oprócz zabudowy mieszkaniowej jest tam również kościół (św. Anny), sklepy oraz szkoły, a także wiele pomników i tablic pamiątkowych. Fanom ciekawej architektury spodobają się liczne detale w budynkach Nikiszowca, takie jak godła, wykusze, portale i podcienia.

Narodowe Centrum Kongresowe

Wraz z Muzeum Śląskim, sławnym katowickim Spodkiem (z którym jest połączone) oraz budynkiem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia tworzą Strefę Kultury. Centrum otrzymało wiele nagród architektonicznych, co świadczy o jego wyjątkowości. W obiekcie znajduje się między innymi Sala Balowa na 1000 osób oraz Sala Wielofunkcyjna na 10 000 osób – tam odbywają się na przykład targi. MCK można zwiedzać lub korzystać z możliwości udziału w licznych wydarzeniach kulturalnych, jakie odbywają się na jego terenie.

Jak widzisz, Katowice nie muszą kojarzyć się tylko z górnictwem. Wybierz się na wycieczkę po mieście przy okazji wynajmu apartamentu lub wizyty przejazdem – skorzystaj z naszych propozycji i odkryj jego potencjał!